Video Conferencing
Video Conferencing

Cisco Konferans Çözümleri içinde Video Konferans çözümleri birden çok partinin birleştirildiği Multiparty konferans çözümlerinden, yapılan bu çoklu video konferans toplantılarının  kayıt  altına alınmasını ve isteğe bağlı olarak canlı veya sonradan  yayınlanmasını  sağlayan Kayıt & Yayınlama Çözümlerinden ve son olarak da  bu çoklu konferans görüşmelerine farklı ağlar ve teknolojileri kullanan video katılımcılarının bağlanmasını sağlayan  Video Konferans Gateway cihazlarından oluşmaktadır.Facebook Twitter Google+ Pinterest
Multiparty Conferencing

Cisco Konferans çözümleri içinde  videokonferans temelli çoklu videokonferans görüşme türlerine  multiparty konferans çözümleri de denmektedir. Burada Multiparty den kasıt birden çok farklı tipte katılımcının birarada görünlü konferans yapmasıdır.  

Cisco Multiparty konferans çözümleri içinde Multiparty lisanslarının girildiği ve çoklu konferans sunucularını yöneten Conductor çözümü, çoklu konferans sırasında katılımcılardan gelen ses ve görüntüyü işleyen donanımsal klasik MCU çözümleri,  yeni nesil sanal ve donanımsal  Cisco TelePresence Server çözümleri yeralmaktadır. 

incele oku »
Recording & Streaming

Cisco Konferans çözümlerinde en çok istenen özelliklerden biri de yapılan çoklu konferans görüşmesinin aynı anda dijital olarak kayıt altına alınması ve bu esnada canlı olarak yayınlanmasıdır. Yine aynı şekilde kayıt altına alına toplantıların daha sonra isteğe bağlı video şeklidne kullanıcılar tarafından video streaming formatında izlenmesi talep edilmektedir.

Bu amaçla donanımsal ve sanal olarak çalışabilen kayıt ve yayınlama çözümleri geliştirlmiştir. Bu çözümler standart olarak hem H.323 hem de SIP protokolü üzerinden çalışabilmektedirler.

incele oku »
Video Conferencing Gateways

Cisco Konferans çözümleri içinde müşterinin diğer SIP protokolü üzerinde çalışan Lync veya Skype for Business gibi çözümler ile  entegrasyonu  kendi sistem odasına kurulabileceği  Cisco Expressway Serisi çözümler, Cisco TelePresence ISDN Gateway cihazları ve  Cisco TelePresence Video Communication Server (VCS) çözümleri ile yapılabilmektedir.

Bu entegrasyon ise Video konferans gateway cihazları üzerinden yapılmaktadır ve teknolojik olarak, çalışma protoklü olarak ve fonskiyon açısından çeşitli modeller ve sistemler olarak ayrışmaktadırlar. Her bir videokonferans gateway cihazının kendisine özel yetenekleri ve kapasitesi bulunmaktadır.

 

incele oku »