Conferencing

Günümüz iş düyasında İşbirliği çözümlerinin temel altyapısını oluşturan IP Tabanlı Tümleşik İletişim sistemlerinin kulanılmasıyla birlikte mobil olarak çalışanlar ve dağınık lokasyonlarda bulunan kullanıcıların gün içinde bir çok defa belli konular üzerinde  biraraya gelip toplantılar yapmaları gerekmektedir.

Cisco'nun sunmuş olduğu Ses/Görüntü/Web konferans çözümleri sayesinde kullanıcılar ister telefon üzerinden ister videokonferans sistemleri üzerinden isterlerse web tarayıcı programlar  üzerinden konferans odalarına bağlanabilmekte ve ilgili toplantıya interaktif olarak katılabilmektedirler.

Bu konferans altyapı çözümleri ister müşterinin kendi sistem odasında kurulabileceği gibi istenirse bulut üzerinde veya hybrid bir yapı içinde de kurulabilmektedir.

İlerde ihtiyaç olması durumunda konferans çözümleri genişleyebilir ölçekte ve standart bazlı olarak kurgulanmaktadır.  Ayrıca diğer çözümlerle uyumluluk kapsamında günümüz iş dünyasındaki Skype for Business veya Microsoft Lync gibi altyapı  çözümleriyle de entegre olabilmektedir.