Collaboration Management and Licensing
Collaboration Management and Licensing

Cisco İşbirliği (Collaboration) çözümleri içinde işbirliği ağının kendisinin yönetimi ve içinde yer alan uç cihazların yönetimi önem arzetmektedir. Yine aynı şekilde İşbirliği ağı içindeki kullanıcların ve uç cihazların kullanım lisanslarının yönetimi ve dağıtımı da önem arzetmektedir.

Cisco'nun bu amaçla geliştirmiş olduğu Cisco Prime Collaboration Manager yazılım çözümü ile Cisco Unified Communications Licensing modeli bulunmaktadır.Facebook Twitter Google+ Pinterest
Cisco Prime Collaboration Manager

Cisco Prime Collaboration Manager yönetim platformu servis sağlayıcılar ve network operatörleri için video görüşmelerini gelişmiş şekilde yönetim imkanı sağlar.

  • Video görüşmelerinin proseslerinin  anlık görsel izlenmesi
  • Detaylı uçtan uça medya yolunun gösterilmesi
  • Kritk kota aşımlarını gösterebilien yönetici özetli inceleme ekranları 
  • Kullanım düzeyini gösteren raporlama ekranı ve yaygın olan problemleri işaret etme

Eğer video iletişimi yapılan ağ Cisco Medianet destekli cihazlardan oluşuyorsa bu durumda  Cisco Prime Collaboration Manager daha derinlemesine medya yol haritasını çıkarmaktadır ve video akışı ile ilgili istatistikleri verebilmektedir.

Buna ek olarak Cisco Prime Collaboration Manager efektif olarak büyük ölçekli video ağı uygulamalarında envanter yönetimi, Cisco TelePresence  videu uç sistemlerinin statü durumlarını ve aynı şekilde video ntework altyapsında kullanılan Cisco TelePresence Server ve Cisco MCU gibi cihazların durumlarını da göstermektedir.

Cisco Prime Collaboration Manager  yönetim platformu  Cisco Prime network yönetim protfoyü içinde yeralan bir çözümdür.

Cisco Prime Collaboration Manager  yönetim platformu medianet protokolünü kullanarak uçtan uça derinlemesine bilgi sağlamaktadır.

 

incele oku »
Cisco Unified Communications Licensing

Cisco müşterilerinin ihtiyacına yönelik olarak müşterinin büyüklüğüne bağlı kalmadan değişik yazılım lisanslama seçenekleri sunmaktadır. Merkezinde kullanıcı bazlı lisanslama modelini Cisco Unified Communciations 11.x ve 10.x platformlarında kullanmaktadır ve aşağıdaki kullanıcı lisans türlerinden oluşmaktadır.

Cisco Unified Workspace Lisans (UWL):

Cisco User Connect Licensing (UCL):

 

incele oku »