Cisco TelePresence Uç Sistemleri
Cisco TelePresence Uç Sistemleri

Cisco TelePresence Uç  sistemleri kendi içinde kullanım amaçına  Cisco Desktop Telepresence sistemleri, Cisco Oda Tipi TelePresence Sistemleri, Cisco Immersive Oda Tipi TelePresence Sistemleri, Cisco Integrator Tipi TelePresence Sistemleri ve Cisco TelePresence Aksesuarları şeklinde gruplanabilmektedir.

Cisco TelePresence sistemlerinin en önemli avantajlarından biri tüm sistemlerin aynı arayüze sahip olması ve istenirse aynı dokunmatik Panel ile yönetilebilmeleridir. Bu özellik sayesinde Cisco TelePresence kullanıcıları modele bağlı kalmaksızın herhangi bir Cisco Telepresence sistemi kurulu odadan rahatça görüşme başlatabilmektedirler. Tüm sistemlerde arama başlatama veya arama sonrlandırma, kamera kontrolü gibi işlemler aynı şekilde yapılmaktadır.Facebook Twitter Google+ Pinterest
Biltam Cisco İşbirliği (Collaboration) Çözümleri Deneyim Merkezi

Biltam, İşBirliği (Collaboration) çözümleri alanında yetkili ve  uzman bir Cisco iş ortağıdır. Cisco İşbirliği çözümleri şemsiyesi altında yeralan tüm çözümler  görsel iletişim  teknolojisini kullandığı için, sunulan uç sistemler ve teknolojininin siz değerli müşterilerimize canlı olarak gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla  önemli yatırımlar yaparak, Cisco İşbirliği (Collaboration) çözümlerinin son kullanıcı tarafında kullanılan Cisco TelePresence uç sistemlerinin  tüm modellerini birarada kurduk ve bunların birbirleriyle nasıl çalıştıklarını göstermek üzere İstanbul ve Ankara lokasyonlarında Biltam İşbirliği Çözümleri Deneyim merkezlerimizi faaliyete geçirdik. Cisco İşbirliği ve TelePresence demoları görmek isteyen müşterilerimizi, bu deneyim merkezlerimizde ağırlayarak teknolojinin son geldiği noktayı ve müşteri tarafında kurulabilecek tüm modelleri bir arada canlı gösterebilme şansı sunuyoruz. 

Biltam İşbirliği Çözümleri Deneyim merkezlerimizde yapılacak 1 saatlik sunum sonrasında müşterilermiz, hem tüm cihazları, hem de bu sistemleri satın aldıklarında, masalarında veya toplantı odalarında  tasarım açısından nasıl duracağını ve kullanmaya başladıklarında nasıl bir ses ve görüntü kalitesi yakalayacaklarını bizzat görümüş oluyorlar. Özellikle model seçiminde ürünleri birarada görmek, karar vermelerini hızlandırıyor ve bütçelerini daha verimli kullanmalarını sağlıyor.

Biltam İşbirliği Çözümleri Deneyim merkezlerinde sunulan çözümler ve ilgili ürünler:

 

Cisco Unified Communication Çözümleri

 • CUCM, BE6K, BE7K

 

Cisco Mesajlaşma Çözümleri

 • Cisco IM&P Server
 • Cisco Unity Connection

 

Cisco Conference Çözümleri

 • Cisco Virtual TelePresence Server
 • Cisco 4505 MCU
 • Cisco TelePresence Cunductor
 • Cisco CMR Cloud

 

Cisco TelePresence Çözümleri

 • Cisco SX10, SX20, SX80
 • Cisco MX300, MX700
 • Cisco Speaker Track 60

 

Cisco Customer Collaboration Çözümleri

 • Cisco Jabber Guest Server
 • Cisco Contact Center Express

 

Cisco Webex  Çözümleri

 • Cisco Webex Meeting Server
 • Cisco Webex Meeting Center

 

Cisco Collaboration Uç Sistemleri

 • Cisco Jabber for iPhone, iPad, Android, MAC, Windows
 • Cisco IP Telefon Ailesi
 • Cisco DX650, DX70, DX80

 

Cisco Edge Çözümleri

 • Cisco Expressway
 • Cisco VCS Control
 • Cisco VCS Expressway

 

Cisco Collaboration Management Çözümleri

 • Cisco TelePresence Management Suite
 • Cisco Prime Collaboration

 

Cisco Video Kayıt ve Yayınlama Çözümleri

 • Cisco TelePresence Content Server
 • Cisco MediaSense

 

Cisco TelePresence Lync Entegrasyon Çözümleri

 • Cisco Expressway-C Lync B2BUA

 

Cisco ISR Voice Gateway Çözümleri

 • Cisco CUBE

 

Demo odalarımızın fotoğrafları için tıklayınız.

incele oku »
Cisco Desktop TelePresence Sistemleri

Cisco nun tasarım ödüllü  Kişisel Desktop Collaboration sistemleri hem estetik ile ergonomiyi birleştirien dizaynı, hem de dokunmatik ekranı ve tüm bunlara ek olarak üzerindeki Android işletim sistemi ile masanızdaki ekran, web kamerası, mikrofon, hoparlör,  telefon, videokonferans sistemi ve sanal desktop gibi bir çok fonksiyonu bir arada karşılamaktadır. İstenirse bu Desktop Collaboration sistemleri üzerinden WebEx toplantılarına da katılınabilmektedir.

incele oku »
Cisco Oda Tipi TelePresence Sistemleri

Cisco nun Red Dot tasarım ödüllü Oda Tipi MX serisi Telepresence sistemleri piyasaya çıktığından beri müşteriler tarafından çok tercih edilmektedir. Ekranı, hoparlörü, kamerası,  kodek cihazı ve standı ile tamamen tek bir cihaz gibi çalışmakta ve müşterinin kullanımına sunulabilmektedir.

Cisco MX serisi TelePresence cihalzarı hem tasarım olarak hem de kullanım açısından kendi içinde bir bütünlük taşıyarak aynı kullanıcı deneyimini 42 inchden 70 inch ekrana kadar, tek ekran veya çift ekran seçenekleri ile, tek kamera veya aktif konuşanı takip edebilien çift kamera seçenekleri ile ve bu seçilen konfigürasyonun ister kendi standı üzerinde veya duvara monte olacak şekilde kurulabilmesini müşterinin tercihine göre sunabilmektedir.

Cisco MX TelePresence sistemleri yeni nesil TelePresence sistemlerinde vazgeçilmez olan kendi dokunmanatik paneli ile kumanda edilmektedir ve uzaktan kumanda karmaşasından kurtarmaktadır.

incele oku »
Cisco Immersive TelePresence Sistemleri

Cisco Immersive TelePresence sistemleri oda tasarımını da dikkate alan ve TelePresence sistemi ile birlikte gelen kendi masa mobilyasının kullanıldığı ve oturuş düzeninin belli olduğu son kullnıcıya Telepresence teknolojisinin sağlayabileceği en yüksek kalitede de konferans deneyimi yaşatan sistemlere verilen genel addır. 

 

Cisco Immersive TelePresence sistemlerinde amaç son kullanıcıyı teknolojiden uzaklaştırıp karşı taraf ile yüz yüze doğal bir toplantı yaptığını hissetirmektir. Bu nedenle oturuş düzeni bellidir. Ekranın bakış açısı ve konumu,  kameraların bakış açısı ve konumu, beyaz tahta kullanımında tahtanın yeri ve konumu belirlenmiş olan kriterlere göre oda içinde uygulanır.

incele oku »
Cisco Integrator Tipi TelePresence Sistemleri

Cisco Integrator Tipi TelePresence sistemleri kodek, kamera ve mikrofonlardan oluşan videokonferans sistemleridir.  Müşterilerin kendi mevcut odalarındaki kurulu ekran veya projeksiyon cihazlarını kullanarak bu odlaraın videokonferans odalrına dönüştürülmesi için kullanılır. Aynı şekilde müşteriler isterse toplantı odasındaki hoparlör sistemi, mikrofon sistemi veya kurulu kamera sistemlerini de bu sistemlere entegre ederek videokonferans görüşmelerinde kullanabilirler.

Cisco Integrator Tipi TelePresence sistemleri video giriş çıkış sayılarına, aynı anda bağlabilen kamera sayısına göre çeşitlilik göstermektedir. İstenirse sadece kodek şeklinde de alınmabilmekte ve müşterilerin kendiş kameraları kullanım amaçlı takılabilmektedir.

 

incele oku »
Cisco Telepresence Aksesuarları

Son kullanıcıların videokonferans görüşmelerinde daha iyi iletişim kurabilmeleri amacıyla Cisco TelePresence sistemleri ile birlikte kullanılmak üzere çeşitli aksesuarlar geliştirilmiştir. Bunlar ISDN desteği sağlayan iletişim modulleri, oda içind ekullnaılabilecek ek mikrofon ve kameralar ve TelePresence sistemlerini yönetmek üzere dokunmatik paneller şeklindedir.

incele oku »