Cisco TelePresence Çoklu Konferans
Cisco TelePresence Çoklu Konferans

Cisco TelePresence teknolojisinde çoklu konferans görüşmeleri için birden çok platform ve port kapasitesine sahip model seçeneği sunulmaktadır.

Temel platformlar olarak geleneksel H.323 ve SIP protokolleri üzerinden çalışan Çoklu Konferans Üniteleri  (MCU serisi) cihazlar ile Cisco TelePresence Server mimarisinin kullanıldığı hem donanımsal hem de yazılımsal çözümlerin olduğu TelePresence Server ürün ailesine sahiptir.

Bu geniş ürün yelpazesinde 5 porttan 2000 porta kadar destek sunulabilmektedir.Facebook Twitter Google+ Pinterest
Cisco TelePresence Conductor

Cisco TelePresence Conductor yazılımı çoklu konferans görüşmelerini basitleştirmektedir. Toplantıdaki her bir kullanıcı için konferans kaynaklarının ayrılmasını organize eder. Böylece kullanıcılar kalite ve bağlantıda sürekliliği yakalamış olurlar.TelePresence Conductor sanal bir uygulamadır.


Cisco TelePresence Management Suite Provisioning Extensions (Cisco TMSPE) uygulaması ile birlikte çalıştırıldığında ise Collaboration Meeting Room(CMR) odaları için provizyon görevini basit ve hızlıca yerine getirmektedir. Cisco TMSPE sayesinde kullanıcılar kendi odalarını, odanın görüntü layout seçimini ve isterlerse oda şifrelerini kendileri belirleyebilir.

Cisco TelePresence Conductor sayesinde 30'a kadar TelePresence Server veya MCU cihazı tek bir Conductor tarafından yönetilebilmektedir. Böylece hem kapasite arttırımı hem de konferans kaynakları için yedeklilik sağlanmaktadır.

 

incele oku »
Cisco TelePresence MCU 5300 Series

Cisco TelePresence ® MCU 5300 Serisi (MCU 5300 Serisi) çoklu konferans ünitesi tasarım olarak uzun vadede video kullanımı ile büyüyebilir  bir yapıda tasarlanmıştır.  Endüstrinin ilk donanımsal olarak kapasitesi artırılabilir  MCU'su olarak,  sizin telepresence kullanımınızı giriş seviyesinde karşılayıp daha sonra  video bağlantı kapasitesinin büyümesi sonucunda ihtiyaç duyulan port kapasitesi hem donanım hem de lisansla esnek olarak karşılayan bir MCU cihazıdır.  Tüm büyük videokonferans üreticilerinin  SD ve HD tabanlı uç sistemleri ile uyumlu ve  her zaman, her katılımcı için en iyi deneyimi sunar.

Cisco TelePresence MCU 5300 Sistemi Genel Özellikler

Standart bazlıdır ve tüm ana videokonferans üreticilerin sistemlerini destekler

Yazılımsal olarak vide uç sistemleri SD veya HD olarak seçilebilir

Ünitenin kapasitesi yazılımsal olarak port lisansları ile arttırılabilir

Kapasiteyi donanımsal olarak arttırmak için iki ünite tek bir cihaz gibi çalıştırılabilir.

Kolay kullanıcı arayüzü sayesinde basit yönetim imkanı sunar.

50 den fazla bölünmüş video ekranı formatını destekler.

Genişband ses desteği sunar

Hem Session Initiation Protocol (SIP) hem de H.323 uç sistemleri destekler

Cisco TelePresence PacketSafe teknolojisi sayesinde networkte oluşabilecek paket kayıplarının görüntü kalitesine olan etkisini azaltır

Kompakt büyüklüktetir:  19" Rack ünite şeklindedir ve 1RU yüksekliğindedir

Cisco TelePresence ClearVision teknolojisi sayesinde SD çözünürlüğü daha iyi çözünürlüğe yükseltmektedir.

Cisco TelePresence Management Suite yönetim platformu ile entegre çalışmaktadır.

Cisco Unified Communications Manager (v8.6 veya yukarısı) ile ad-hoc konferanslar için entegre çalışmaktadır.

Cisco TelePresence Conductor ile entegre çalışır.

ISDN networkler ile Cisco TelePresence ISDN gateway cihazları kullanılarak full uyumluluk içinde çalışır.

Cisco TelePresence Multiway teknolojisini destekler.

Her bir portunda Continuous presence (Sürekli Sunum) modunu destekler

Cisco TelePresence Universal Port teknolojisi sayesinde çoklu konferansa katılan her bir lokasyon kendisinin desteklediği en iyi video çözünürlüğünü geri alır.

Ayarlanabilir ve arttırılabilir port  kapasitesi sunar

Her bir bağlantı için  4 Mbps hızına kadar bandgenişliği destekler

• Video çözünürlüğü 1080p, 30 frames per second (fps) değerine kadar çıkabilir

incele oku »
Cisco Virtual TelePresence Server

Cisco TelePresence altyapısında çoklu konferans görüşmeleri için TelePresence Server veya MCU cihazları kullanılmaktadır. Cisco TelePresence Server çözümünün yazılımsal olarak Cisco UCS platformlarında veya müşterinin kendi sanal sunucu ortamında kurulabilen yazılım versiyonuna Cisco Virtual Telepresence server denmektedir.

Cisco Virtual TelePresence Server kapasite olarak 8 core  veya 16 core şeklinde iki versiyonu bulunmaktadır. 

16-core  versiyon destekli Cisco Virtual TelePresence Server sunucusu maksimum kapasite olarak 10 x FullHD veya  20 x HD veya  40 x SD veya 81 x 360p çözünürlükte katılımcı desteklemektedir.

8-core  versiyon destekli Cisco Virtual TelePresence Server sunucusu maksimum kapasite olarak 5 x FullHD veya  10 x HD veya  20 x SD veya 41 x 360p çözünürlükte katılımcı desteklemektedir.

Cisco Virtual TelePresence Serverın çalışması için ortamda Cisco TelePresence Conductor yazılımının kurulu olması gerekmektedir.

incele oku »
Cisco TelePresence Server 300 Series

Cisco TelePresence Server 300 Serisi TelePresence server cihazları donanımsal olarak Cisco 5300 serisi MCU cihazları ile aynı donanımdır. Fakat üzerlerinde TelePresence server yazılımı çalıştığı için çalışma şekilleri ve özellikleri farklıdır.  SIP protokolü üzerinden ve Cisco TelePresence Conductor yönetiminde çalışmaktadır.

Donanımsal olarak TelePresence Server 310 ve TelePresence Server 320 şeklinde iki modeli vardır.

Cisco TelePresence Server 310 modeli full kapasitede 6 Full HD veya 12 HD veya 24 SD desteklemektedir.

Cisco TelePresence Server 320 modeli full kapasitede 12 Full HD veya 24 HD veya 48 SD desteklemektedir.

incele oku »
Cisco MM410v TelePresence Server

Cisco MM410v TelePresence Server Cisco 'nun çoklu konferans görüşmeleri için çıkarmış olduğu kendine özgü  UCS donanıma sahip Cisco TelePresence Server çözümüdür. Kapasite olarak yüksek port desteği sunmaktadır. Sistem kabinetinde 1U büyüklüğünde yer kaplamasına rağmen port kapasite olarak 27 Full HD veya 54 HD veya 108 SD  bağlantı desteklemektedir.

 

incele oku »