Enterprise Video

Video iletişimin kurumsal firmalarda strandart iletişim araçlarından bir haline gelmesiyle kurumsal düzeyde video kullanımı veya pazardaki adıyla Kurumsal Video yaygınlaşmaya başlamıştır.

 

Kurumsal Video kavramı içinde kurum içi eğitimlerin, mesleki kursların video konferans cihazları üzerinden kayıt altına alınması ve  isteğe bağlı veya canlı video steraming formatında yayınlanması vardır. 

Kurumsal düzeyde oluşturan bu video konferans kayıtları ve hazır halde bulunan kurumsal eğtim videoları tüm çalışanların erişebileceği şekilde bir video portalı üzerinden de kurum içinde yayınlanabilmekte  ve bu videolar ile ilgili düzenleme ve istatistikler de tutulabilmektedir.

Kurumsal video kavramı içinde şirket içi duyurların ve haberlerin yayınlandığı Digital Signage teknolojisi de yer almaktadır. Dijital Signage ekranlarına gönderilen, hareketli içerik, kurumsal iletişim, satış-pazarlama bilgilerinin, en kısa sürede çalışanlara ve müşterilere ulaştırılabilmektedir.  Ürünler, kampanyalar, haberler, en etkili şekilde, belirli zaman dilimlerinde ekranlarda yer alabilmektedir.